top of page
tild6562-3230-4837-b062-633065346533__dalle_2024-06-24_184.jpg

СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

від 1500 грн. "під ключ"

Наші адвокати надають комплекс правничої допомоги під час стягнення аліментів у примусовому порядку (позовне, наказне провадження), або у добровільному порядку на договорних засадах між батьками. Звертайтесь за консультацією!

Зв‘язатися з вами?

Дякуємо вам, найближчим часом з Вами зв‘яжеться наш юрист.

Коли можна стягувати аліменти?

  • Під час спільного подружнього життя. Приведемо приклад, коли батьки дитини перебувають у шлюбі, але не проживають разом і дитина не отримує належного утримання. Крім цього, це можливо, у випадку якщо один з батьків не виконує своїх обов‘язків щодо утримання дитини.

  • Одночасно з розірванням шлюбу у судовому порядку.

  • Після розірвання шлюбу. Звертаємо увагу, що не має значення, коли саме шлюб було розірвано. Подати на аліменти можна будь-коли, до досягнення дитиною повноліття.

Порядок стягнення аліментів

Добровільний

Добровільний порядок стягнення, що базується на договорі між батьками про добровільну сплату аліментів на дитину.

 

Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому необхідно визначити розмір та строки виплати аліментів. Звертаємо увагу! Умови договору не можуть порушувати права дитини. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.

 

Примусовий (наказне/позовне провадження)

Примусове стягнення аліментів на дитину (дітей) у наказному провадженні.

Стягнути аліменти можливо у частці від доходу (заробітку), або у твердій грошовій сумі.

 

У частці від доходу (заробітку), розмір аліментів складає:

  • на одну дитину - однієї чверті;

  • на двох дітей - однієї третини;

  • на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

У твердій грошовій сумі, не менше ніж у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (станом на 2024 рік):

 

  • для дітей до 6 років — 1 281,5 грн;

  • для дітей від 6 до 18 років — 1 598 грн.

Передача нерухомого майна в рахунок сплати аліментів

Відповідно до ст. 190 Сімейного кодексу України - право дитини на аліменти припиняється у випадку з набуттям права власності на нерухоме майно.

 

Один з батьків, з яким проживає дитина і той з батьків хто проживає окремо від дитини, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно. Таким нерухомим майном може бути, зокрема але не виключно: житловий будинок, квартира, земельна ділянка тощо.

 

Укладення такого договору позбавляє того з батьків, хто відступив нерухоме майно, обов’язку грошового утримання (сплати аліментів) дитини.

Мінімальний і рекомендований розмір аліментів

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (абз. 2 ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України).

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів (абз. 3 ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України).

Прожитковий мінімум станом на 2024 рік для:

  • дітей до 6 років — 2 563 грн;

  • дітей від 6 до 18 років — 3 196 грн.

 

Розмір аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:

  • на одну дитину - однієї чверті;

  • на двох дітей - однієї третини;

  • на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

 
 

Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

 

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 

Прожитковий мінімум станом на 2024 рік для:

  • дітей до 6 років — 2 563 грн;

  • дітей від 6 до 18 років — 3 196 грн.

 

Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

 
 

Участь батьків у додаткових витратах на дитину

Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

 

У тому числі, але не виключно - брати участь у оплаті секцій, придбанні необхідного спортивного спорядження, або інших речей матеріального світу в залежності від здібностей та напрямку розвитку дитини.

 

Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

 

Зв‘язатися з вами?

Дякуємо вам, найближчим часом з Вами зв‘яжеться наш юрист.

Контакти

Наші контакти

 

Юридична адреса

Адреса для листування:

03039, Україна, м. Київ, вул. Голосіївська, 7, корпус 2, п/с 0058.

Засоби зв‘язку

Години роботи

ПН-ПТ

9:00 – 18:00

Субота

9:00 – 17:00

Неділя

9:00 – 17:00

bottom of page