Розірвання шлюбу: чи можливо розлучитись перебуваючи за кордоном?

Дізнайтесь, як розлучитись, якщо один або обидва з подружжя перебувають за кордоном.

Розірвання шлюбу: чи можливо розлучитись перебуваючи за кордоном?

Все ж таки, чи можна розірвати шлюб перебуваючи за межами країни? Так, існує декілька варіантів розірвання шлюбу перебуваючи за кордоном в залежності від обставин. Розглянемо більш детально деякі з них.

Якщо обидва з подружжя бажають розлучитись, не мають спільних неповнолітніх дітей, але один з них проживає за кордоном можливо подати заяву про розірвання шлюбу до органів ДРАЦС.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 Сімейного кодексу України подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.

Це означає, що один з подружжя який перебуває за межами України повиннен скласти відповідну заяву, нотаріально її завірити та надіслати оригінал заяви другому з подружжя, який проживає в Україні. Той, у свою чергу, складає власну заяву та разом із отриманим документом подає обидві заяви до органу ДРАЦС за місцем реєстрації одного з подружжя.   

Крім того, до заяви потрібно долучити наступні документи: 

- паспорт громадянина України (копія);

- свідоцтво про шлюб (у разі його наявності);

- документ, що підтверджує сплату державного мита за державну реєстрацію розірвання шлюбу, або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита.

Перелік документів може бути доповнений в залежності від вашої ситуації.

Якщо один з подружжя протягом місяця не змінить свого рішення щодо розірвання шлюбу та не відкличе свою заяву, орган ДРАЦС здіснює державну реєстрацію розірвання шлюбу та видає відповідне свідоцтво.

За наявності неповнолітніх дітей розірвання шлюбу можливе тільки в судовому порядку, незалежно від перебування за кордоном та згоди одного з подружжя на розлучення.

Якщо з тих чи інших причин подружжя не має можливості спільно звернутися із заявою про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС або суду, один із них має право самостійно подати позовну заяву про розірвання шлюбу до суду в установленому порядку. Перебуваючи за кордоном один з подружжя може подати позовну заяву особисто, через підсистему "Електронний суд" або звернутись до адвоката який здійснить повний супровід справи від подачі необхідних документів до отримання судового рішення.

До позовної заяви про розірвання шлюбу потрібно долучити наступні документи:

- копію паспорта заявника;

- свідоцтво про шлюб;

- свідоцтво про народження дітей (за наявності дітей у шлюбі);

- квитанцію про сплату судового збору або зазначити підстави звільнення від сплати судового збору.

Перелік документів може бути доповнений в залежності від вашої ситуації.

Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили. Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відмітки в актовому записі про шлюб. 

Отже, розірвання шлюбу можливе, навіть якщо один або обидва з подружжя перебувають за кордоном. Головне — правильно діяти, враховуючи власні обставини та забезпечити наявність усіх документів. Якщо справа потребує судового втручання, рекомендуємо скористатися послугами адвоката, який зможе представити ваші інтереси в Україні.

Бажаєте отримати індивідуальну консультацію або правовий супровід — звертайтесь до нашого адвокатського бюро "ПЕЛІН І ПАРТНЕРИ".  Звертаємо увагу, що наше адвокатське бюро має успішний досвід супроводу справ про розірвання шлюбу у випадках, коли один або обидва з подружжя перебувають за кордоном. Приклади таких справ ви можете переглянути у розділі «Справи» на нашому сайті. 

Схожі статті

Не знайшли корисної інформації?

Перейдіть до розділу всіх статтей, або отримайте консультацію від наших юристів.

Переглянути всі статті

Контакти

Звертайтесь до нас будь-яким зручним способом

Зв'яжіться з нами

Адреса
м. Самар, вул. Калнишевського 1
Режим роботи
Пн-Пт: 9:00-18:00

Термінова консультація

Потрібна негайна юридична допомога? Зателефонуйте зараз!