Строк розгляду заяви на відстрочку від призову під час мобілізації

В які строки Комісія ТЦК та СП повинна розглянути заяву на відстрочку. Що робити у разі не отримання відповіді (рішення) на подану заяву на відстрочку.

Строк розгляду заяви на відстрочку від призову під час мобілізації

Надання та оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації регулюється Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16 травня 2024 року (надалі - Порядок). 

Так, військозобов'язані, за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстроку, або копії документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації в день її подання (п. 58 Порядку).

Отже, ви дотримались процедури подачі заяви разом з документами, що підтверджують право на відстрочку, в який строк комісія повинна надати рішення?

Відповідно до пункту 60 Порядку Комісія зобов'язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.

Це означає, що розгляд поданих вами документів повинен бути здійснений до 7 календарних днів з дати отримання. Водночас, у разі направлення комісією запитів до органів державної влади, для отримання інформації щодо підтвердження вказаних вами підстав отримання відстрочки, строк рогляду заяви може бути продовжений до 15 календарних днів

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформлюється протоколом.

Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений у заяві про надання відстрочки (засобами телефоного, електронного або поштовго звязку) не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

Комісія не приймає рішення про надання або відмови у наданні відстрочки на підставі поданих документів у встановлений законодавством строк, що робити?

У випадку не отримання рішення щодо поданої вами заяви на відстрочку ви маєте право:

- особисто подати звернення до Комісії ТЦК та СП про надання інформації щодо розгляду вашої заяви на відстрочку в порядку Закону України "Про звернення громадян". Строк надання відповіді на звернення становить не більше одного місяця від дня його надходження;

- звернутись до нашого адвокатського бюро Пелін і Партнери для направлення адвокатського запиту з метою отримання інформації щодо розгляду вашої заяви на відстрочку. Комісія зобов'язана надати відповідь не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту;

- оскаржити бездіяльність Комісії ТЦК та СП в судовому порядку - шляхом звернення до адміністративного суду з позовною заявою про визнання бездіяльністі протиправною та зобов'язати розглянути вашу заяву на відстрочку.

Схожі статті

Не знайшли корисної інформації?

Перейдіть до розділу всіх статтей, або отримайте консультацію від наших юристів.

Переглянути всі статті

Контакти

Звертайтесь до нас будь-яким зручним способом

Зв'яжіться з нами

Адреса
м. Самар, вул. Калнишевського 1
Режим роботи
Пн-Пт: 9:00-18:00

Термінова консультація

Потрібна негайна юридична допомога? Зателефонуйте зараз!